Novinka Tip

Rostoucí krystaly - SET NA VÝROBU

1579
Efekt lupa
 • 1 z 3

 Rostoucí krystaly jsou sada, která vás provede procesem vytváření krásných, jedinečných krystalů přímo u vás doma

rozměr krabičky : 22.7 x 19 x 7.2 cm


 • 256,20 Kč bez DPH
 • (2 ks) Skladem
310 Kč
Kategorie: Tvoříme s dětmi
 

Představujeme vám Rostoucí krystaly - fascinující a kreativní zážitek pro celou rodinu! Tento produkt není jen jednoduchou hrou, ale také vzrušujícím způsobem, jak se děti a dospělí mohou naučit něco nového a zajímavého o světě chemie a geologie.

crystal-growing-2

Rostoucí krystaly jsou sada, která vás provede procesem vytváření krásných, jedinečných krystalů přímo u vás doma. Stačí smíchat sádrový a PIGMENTOVÝ prášek s vodou, naplnit formu podle své představivosti a nechat si okouzlit smysly, jak se před vašima očima objevují barevné krystaly.

Díky obsahu jedlého pigmentu můžete experimentovat s různými barvami a vytvářet tak krystaly, které odpovídají vašemu stylu. 

Snímek obrazovky 2021-06-15 v 15.10.31

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

NÁVOD 

 1. Do plastové krabičky s víčkem, dáme odměrku bílého prášku (PLASTER POWDER)
 2. Přidáme pigment v menším sáčku a pipetou přidáme vodu, tak aby se utvořila hezká hladká a pevná hmota (bude se nalévat do formy)
 3. Hmotou nalejeme do vybrané plastové formičky (srdce, květina nebo kaktus)
 4. Necháme vytvrdnout (cca 4 -5 hodin) TEĎ MÁME KRYSTALOVÉ SEMÍNKO
 5. Připravíme si roztok, kde bude krystal růst - do nádoby s bílým víčkem nalejeme vodu (teplou) a přidáme krystalový prášek (větší sáček). Nedávejte celý obsah a vyberte stejnou barvu, jakou jste zvolili při vytváření semínka. 
 6. Pořádně rozmíchejte, aby se všechny prášek rozpustil
 7. Vložte semínko do středu nádoby
 8. Nyní můžete pozorovat, jak krystal roste. (začátek krystalizace je v rozmezí 1 - 2 dnů, po 7 dnech krystal doroste do své finální fáze)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------